Co jeść na kacu?

Choć Twoje samopoczucie dzień po imprezie nie jest najlepsze, zastanawiasz się, co warto jeść na kacu, a z czego należy zrezygnować? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. 

Choć wiele mówi się o tym, że na kaca najlepsze jest niezdrowe i tłuste jedzenie, takie jak pizza czy inne fast foody, nie do końca jest to prawdą. Przede wszystkim należy mieć na względzie, że po imprezie, na której pojawił się alkohol, Twój układ pokarmowy jest mocno obciążony – szczególnie jeśli nieco przesadził z ilością drinków. Właśnie dlatego niezbyt dobrym pomysłem jest jego dodatkowe obciążanie, szczególnie w postaci niezbyt zdrowego posiłku. 

O wiele lepszym wyborem będzie sięgnięcie po lekkostrawne jedzenie, takie jak warzywne sałatki, owsianka z owocami czy zupę krem. Delikatny posiłek nie tylko nie obciąży żołądka, ale też w istotny sposób podkręci metabolizm. I co najważniejsze – doda Ci energii niezbędnej do walki z kacem. Możesz również zdecydować się na wypicie owocowo-warzywnego koktajlu, które będzie cennym źródłem witamin i minerałów. 

Jednymi z lepszych produktów, po jakie warto sięgnąć na kacu, są jajka ugotowane na miękko. Zawierają one cysteinę, która ułatwia pozbycie się kaca, a także wiele innych cennych aminokwasów. Jeśli kac nie minie do pory obiadowej, wybierz kwaśną zupę, na przykład z ogórków kiszonych lub z kapusty kiszonej. Taka zupa z pewnością ostatecznie postawi Cię na nogi.