O Cytadeli

Festiwal Fantastyki Cytadela

Festiwal Fantastyki Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie Warszawa Modlin Smart City w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu zabytkowej fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Znajdziecie u nas bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno-naukowy, komiksowy i warsztatowy.

Będzie również Manga i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Szykujcie się do ucieczki z Escape Room’u. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Młodzi artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy na pewno nie zawiodą waszych oczekiwań. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs Cosplay!

Fani post apo wreszcie znajdą się w prawdziwej Zonie, gdzie zmysły płatają figle. Skupimy się nie tylko na futurologii, ale i dotkniemy źródeł. Zapraszamy Was do Slavii: świata słowiańskich bóstw, mitów i legend! Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej kantynie, tuż pod Drzewem Życia. Naszą wieczorną przestrzeń namalujemy światłem i dźwiękiem, zapewnionym przez znakomitych DJ’ów i zespoły.

film promujący Festiwal Cytadela