Sposoby na kaca

  

Obudziłeś się rano po imprezie, jednak ból głowy i złe samopoczucie uniemożliwiły Ci normalne funkcjonowanie? Poznaj najbardziej skuteczne sposoby na kaca. 

Pij dużo wody. To najlepszy sposób na wyleczenie kaca. Nawet jeśli nie masz na to ochoty, postaraj się co chwilę wypijać kilka łyków. Alternatywą mogą być napoje izotoniczne, które również pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. 

Weź prysznic. To kolejny dobry sposób na przywrócenie sobie dobrego samopoczucia. Nie decyduj się na gorącą kąpiel. Zamiast tego wybierz orzeźwiający prysznic, który szybko postawi Cię na nogi. 

Wyjdź na spacer. To dobra metoda, dzięki ktróej dotlenisz swój organizm. Jeśli nie masz ochoty na spacer lub tym bardziej na trening, bardzo dokładnie wywietrz mieszkanie. Przekonasz się, że solidna porcja tlenu zdziała cuda i szybko poprawi Twoje samopoczucie. 

Zjedz lekki posiłek. Możesz wybrać gorącą zupę, koktajl warzywny lub jajka ugotowane na miękko. W ten sposób nie obciążysz żołądka, ale sprawisz, że zacznie on pracować. A ty zyskasz energię na walkę z kacem. 

Weź aspirynę lub inny lek na ból głowy. Jeśli ból głowy jest dokuczliwy, weź odpowiednie leki. Po co się męczyć, skoro w prosty sposób możesz pozbyć się bólu? To z pewnością nie wpłynie dobrze na Twój nastrój. Pamiętaj jednak, aby zadbać o swoją wątrobę po dawce alkoholu i aspiryny, ponieważ ten ważny narząd potrzebuje czasu na regenerację. Przed kilka dni po spożywaniu alkoholu postaw na lekkostrawne posiłki, a dodatkowo popijaj napar z ostropestu.