Co pić na kacu?

Jedną z najważniejszych przyczyn objawów, które dokuczają Ci po alkoholowej imprezie, jest odwodnienie. Zastanawiasz się, jak to możliwe, skoro poprzedniego dnia wypiłeś naprawdę sporo? Wbrew powszechnym opiniom to nie ilość płynów wpływa na poziom nawodnienia organizmu, ale ich jakość. 

Z pewnością najbardziej nawadniająco działa dobrej jakości woda mineralna, a także napary ziołowe czy soki. Z kolei odwodnienie może powodować właśnie alkohol – im jest go więcej, tym bardziej odwodniony będzie organizm. Tak samo działa kawa, a także mocne herbaty – zamiast nawadniać, mogą one powodować odwodnienie, szczególnie w nadmiarze. 

Już niewielkie odwodnienie może objawiać się złym samopoczuciem, bólem głowy, a nawet brakiem apetytu czy nudnościami. Jeśli dokuczają Ci takie właśnie objawy, to wiedz, że nawodnienie organizmu jest najlepszym, co możesz dla siebie zrobić. Postaraj się wypić co najmniej dwie szklanki wody po powrocie z imprezy, jeszcze przed położeniem się spać. W ten sposób wypłuczesz sporą część alkoholu. To samo rób podczas imprezy – nie wybieraj tylko alkoholu, ale też wodę lub lemoniadę. Dzięki temu z łatwością unikniesz wielu negatywnych objawów dnia kolejnego. 

Po przebudzeniu się rano po imprezie także zacznij od wody. Możesz wybrać wodę z cytryną, ponieważ usprawni ona procesy detoksykacyjne, które aktualnie zachodzą w Twoim organizmie. A zatem to woda i odpowiednie nawodnienie stanowią najlepszy sposób na uniknięcie kaca lub pozbycie się go, jeśli się pojawi.