Suplementy na kaca po alkoholu

Ból głowy, mdłości, brak apetytu, problemu ze snem połączone z silnym zmęczeniem, brak energii… Doskonale znasz te objawy, ponieważ po raz kolejny dokuczają Ci one po mocno zakrapianej imprezie? Poznaj nasze propozycje suplementów na kaca po alkoholu. 

Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, skąd bierze się kac. Otóż wypity alkohol mocno obciąża układ pokarmowy, w szczególności wątrobę, która nie radzi sobie z metabolizowaniem procentów. Dodatkowo picie alkoholu mocno obciąża układ nerwowy i powoduje, że cały Twój organizm zaczyna bronić się przed atakiem niechcianego wroga, jakim jest… alkohol. Właśnie dlatego czujesz się tak źle, podobnie jak w przypadku gryby – z tą różnicą, że tutaj często pojawiają się wymioty lub mdłości. 

Czy istnieją suplementy na kaca po alkoholu? Przede wszystkim możesz sięgnąć po suplementy na niestrawność. Ułatwią one pracę żołądka, wątroby, trzustki i innych elementów przewodu pokarmowego. W tym przypadku dobrym wyborem będą suplementy na lepsze trawienie – enzymy trawienne, dzięki którym Twój organizm o wiele lepiej poradzi sobie ze spożytym alkoholem, a Ty szybko wrócisz do formy. Jeśli chodzi o enzymy trawienne, są to całkowicie naturalne suplementy na kaca, które zapobiegają nieprawidłowemu trawieniu i powodują, że cały układ pokarmowy działa o wiele sprawniej. A to z pewnością pozwoli Ci na szybsze pozbycie się nieprzyjemnych objawów, które Ci towarzyszą. Dodatkowo możesz również sięgnąć po probiotyk, który usprawni pracę jelit.