O Cytadeli

Festiwal Fantastyki Cytadela 25-27 czerwca 2021!

Największy Festiwal Fantastyki na Mazowszu!

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz czwarty na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu Garnizonu Modlin oraz w części najdłuższego budynku Europy.

Festiwal łączy ze sobą atrakcje konwentu fantastyki (spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty) z otwartą formułą festiwalu: koncerty, wioski tematyczne osadzone w różnych uniwersach, koncerty, pokazy i konkurs cosplay.

W tym roku w Fantasmagorium, czyli w przestrzeni gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami – pojawi się strefa post apokaliptyczna – w której wśród wielu atrakcji odbędzie się ogniste święto Nocy Kupały, w końcu mimo apokalipsy tradycja musi przetrwać! Stalkerzy wreszcie znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie anomalie i mutanty mnożą się jak króliki,  a Monolit nie wypuszcza ze swych macek. Kraina fantasy przeniesie Was w świat Warhammera, gdzie chaos nieustannie rozszerza swoje wpływy! Swoich sił spróbujecie w prawdziwej walce na miecze i łuki w Bitwie RagnarOk oraz w strefie Ram Bow! Będziecie mogli uratować poszkodowanych na Torze Taktycznym prosto z wampirzego uniwersum Nocarzy i Renegatów.

Bogaty program festiwalu podzielony jest na bloki tematyczne: literacki, filmowy, popkulturowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i integracyjny. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Koncerty będą prawdziwą ucztą dla ucha.

Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs AlterEgo Cytadela – cosplay i projekt własny, z katergorią „nagroda publiczności”, w której wszyscy uczestnicy mogą oddać swój głos. W tym roku też w foto studio będziecie mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi bohaterami i zrobić wspólne fotki!

Szykujemy też pierwszy ogólno festiwalowy konkurs dla wszystkich uczestników z supernagrodami!

Po tym wszystkim odpoczniecie w naszych karczmach z klimatycznym jedzeniem i napitkami,  gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki!

  Z przyczyn niezależnych od organizatora impreza nie jest całkowicie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W zabytkowym budynku Garnizonu Modlin brakuje wind, jednak obsługa festiwalu oferuje pełną gotowość do pomocy osobom, które nie mogą o własnych siłach dostać się na I piętro budynku.

Film promujący Festiwal Cytadela

SZYBKI KONTAKT