Suplementy na i po imprezie

Uwielbiasz imprezy, jednak największym minusem jest dla Ciebie ból głowy, który pojawia się kolejnego dnia? Nie martw się – istnieją specjalne preparaty, dzięki którym kac nie będzie tak dokuczliwy. Sprawdź, po co możesz sięgnąć na imprezie, a co warto wybrać po niej. 

Przede wszystkim w czasie imprezy nie sięgaj tylko po alkohol. Wybieraj także wodę czy soki owocowe, a od czasu do czasu staraj się coś przekąsić. Jeśli zanadto obciążysz swoją wątrobę alkoholem, a do tego nic nie zjesz, Twój układ pokarmowy z pewnością nie poradzi sobie z metabolizowaniem procentów. W ten sposób kac następnego dnia murowany. Dobrym pomysłem może być sięganie po produkty białkowe i takie, które zawierają sporo węglowodanów. Możesz również sięgnąć po odżywkę białkową przed wyjściem na imprezę. 

Po imprezie natomiast zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Postaraj się wypić jedną lub dwie szklanki wody przed snem. To najlepsza metoda na wypłukiwanie procentów z organizmu – i zdecydowanie najbardziej skuteczna. Sięgnij także po kompleks witamin i minerałów. Takie połączenie sprawi, że Twojemu organizmowi będzie o wiele łatwiej uporać się ze skutkami zakrapianej imprezy. Następnego dnia dobrze się odżywiaj, aby uzupełnić niedobory. Możesz ponownie sięgnąć po kompleks witamin i minerałów, a także po zdrową żywność

Niestety, nie istnieje jeden skuteczny sposób na kaca. Najlepszą metodą jest spożywanie niewielkiej ilości alkoholu, która nie będzie nadmiernym obciążeniem dla organizmu. Możesz również sięgnąć po suplementy na i po imprezie, które dostępne są w sklepach z suplementami diety, w aptekach, a coraz częściej także na stacjach benzynowych czy w sklepach monopolowych.