Zona

Witamy w świecie postapokalipsy! ZONA, Mad Max – to dopiero początek!

Zona to kraina owiana legendami, w których tyle samo jest prawdy, co złudzeń. Promieniowanie, anomalie i „dzieci Zony” – mutanty popromienne i inne „atrakcje” to znak rozpoznawczy tego miejsca. Dołącz do epickiej podróży i przekonaj się na własnej skórze, jak wygląda Zona.

Zapraszamy na II Ogólnopolski Zlot fabrycznej ZONY 

Wioska stalkerska – w której poznasz życie i zwyczaje Stalkerów od podszewki. Jest to projekt grupy „Cheeki Breeki Squad” larpowej wioski utrzymanej w klimatach uniwersum S.T.A.L.K.E.R. oraz jej pochodnych. Jako iż jest to atrakcja ciągła, każdy z członków wioski ma strój nawiązujący do konkretnej frakcji z uniwersum, wcielając się w wybraną przez siebie postać przez cały czas trwania konwentu. W programie rozrywkowym mamy dla odwiedzających wyzwania (partia pokera lub szachów – to specjalne customowe wersje rodem z uniwersum, quiz o Zonie, konkurs w „słowiańskim przykucu” czy trening w używaniu „mutr”) za wykonanie których będą otrzymywać walutę w postaci „magicznych mutr Stiełoka” potrzebnych do wykupu nagród, historie z Zony, piosenki przy gitarze, zdjęcia w ekwipunku stalkera i przechadzki z grupą w konwoju po konwencie.

STAŁY PUNKT FESTIWALU

Wejście do Zony ze stalkerskim przewodnikiem – atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach. Przejście przez teren pełen anomalii z doświadczonym stalkerem pod bronią. Uwaga na mutantów i inne dary ZONY.

Turniej juggera. Nie przegap!!!  – kultowa gra w świecie post apo oparta o film  „Krew bohaterów” z 1989 roku z Rutgerem Hauerem w roli głównej. Zasady prawie przypominają Rugby, ale tu prawie robi dużą różnicę 🙂

INFORMACJE I NOWOŚCI

ZONA nam się rozrasta i wszystko się fajnie kręci!

Już dziś wiemy, że Wioska Stalkerów powiększy się o dodatkowe atrakcje – pojawi się jeszcze więcej różnego rodzaju dobra, w tym także takiego o większych gabarytach 🙂

Na odwiedzających będą czekały nie tylko stalkerskie szachy i herbata z najprawdziwszego samowara, ale też schowane na terenie imprezy artefakty z ZONY czy stalkerska olimpiada na arenie Cytadeli, w której zarówno duzi jak i mali będą mogli spróbować swoich sił w wymyślnych konkurencjach!

A jako wisienkę na torcie zdradzimy (albo przypomnimy tym, którzy uważnie śledzą nasz profil), że po zmroku wybierzemy się na urbexową eksplorację Twierdzy Modlin z Krzysztofem Haladynem, wybitnym autorem i pasjonatem urbexu.

PS. To nadal nie koniec atrakcji, ale nie możemy tak wszystkiego od razu Wam zdradzić :)