Wystawy

Od samego początku fantastyki słowu towarzyszy obraz. Często obraz zmienia się w
prawdziwą sztukę. Nie raz w historii to obraz był przyczyną, pierwszym „poruszycielem” do powstania dzieła pisanego, wynalazku czy zmiany życia. Tak też wiele obrazów i grafik powstała pod wpływem fenomenu literatury fantastycznej. Obrazu i słowa w fantastyce nie da się oddzielić choć czasami fantastyka nie da się opisać słowami i wtedy z pomocą przychodzą oni….

Witold Vargas

Ilustrator książek, autor serii Legendarz w tym Bestiariusza Słowiańskiego, nauczyciel, muzyk i opowiadacz. Od ponad 20 lat zajmuje się animacja kultury, nauczaniem i propagowaniem zarówno działalność artystyczną wśród dzieci jak i kulturą ludową niematerialną, to jest legend, opowieści, klechd, podań, i zabobonów. Urodził się w Boliwii.

Ojciec Boliwijczyk, babcia opowiadaczka ludu Quechua, matka Polka z domu Przerwa-Tetmajer. W Polsce mieszka od 35 lat i zgodnie z tradycją rodzinną Tetmajerów, poprzez sztukę stara się popularyzować kulturę ludową ziem polskich i okolic. Serię książek Legendarz tworzy wraz z Pawłem Zychem od 4 lat, w czasie których do księgarń trafiły cztery książki ich autorstwa i cztery przy współpracy z Bartłomiejem Salą. Jako opowiadacz kultywuje zarówno tradycję słowiańską jak i andyjską przypominając stare opowieści i tworząc nowe na ich podstawie.

Fotografia

Kreacja poprzez inne postrzeganie rzeczywistości. To samo cyfrowe oko dla większości to tylko aparat uwieczniający to, co widzimy. Tylko dla nielicznych to wrota do innych światów….

Wystawy – Nivelis