Wystawy

Od samego początku fantastyki słowu towarzyszy obraz. Często obraz zmienia się w prawdziwą sztukę. Nie raz w historii to obraz był przyczyną, pierwszym „poruszycielem” do powstania dzieła pisanego, wynalazku czy zmiany życia. Tak też wiele obrazów i grafik powstała pod wpływem fenomenu literatury fantastycznej. Obrazu i słowa w fantastyce nie da się oddzielić choć czasami fantastyka nie da się opisać słowami i wtedy z pomocą przychodzą oni….

Witold Vargas

Ilustrator książek, autor serii Legendarz w tym Bestiariusza Słowiańskiego, nauczyciel, muzyk i opowiadacz. Od ponad 20 lat zajmuje się animacja kultury, nauczaniem i propagowaniem zarówno działalność artystyczną wśród dzieci jak i kulturą ludową niematerialną, to jest legend, opowieści, klechd, podań, i zabobonów. Urodził się w Boliwii.

Ojciec Boliwijczyk, babcia opowiadaczka ludu Quechua, matka Polka z domu Przerwa-Tetmajer. W Polsce mieszka od 35 lat i zgodnie z tradycją rodzinną Tetmajerów, poprzez sztukę stara się popularyzować kulturę ludową ziem polskich i okolic. Serię książek Legendarz tworzy wraz z Pawłem Zychem od 4 lat, w czasie których do księgarń trafiły cztery książki ich autorstwa i cztery przy współpracy z Bartłomiejem Salą. Jako opowiadacz kultywuje zarówno tradycję słowiańską jak i andyjską przypominając stare opowieści i tworząc nowe na ich podstawie.

Nivelis

Dariusz ‚Nivelis’ Mysłowski w kilku słowach: fotograf i fotomanipulator, rekonstruktor, scenograf, wizjoner, marzyciel  lubiący tkać i opowiadać różne, nie do końca prawdziwe historie. Wierzy, że rzeczywistość, którą się otaczamy jest kłamstwem lubi więc ponaginać ją trochę, by dać ludziom możliwość spojrzenia na sprawy z różnych stron. Muzyka ma bardzo istotne znaczenie w jego pracy twórczej, zwłaszcza metal, ambient oraz muzyka z gier i filmów.

Star Wars Staff & Things

Wystawa Star Wars Staff & Things stworzona została przez Mateusza Pastuszaka i Łukasza Kołeckiego. Zobaczycie na niej między innymi kolekcję pełnowymiarowych postaci w strojach ze świata gwiezdnych wojen takich jak Tie Pilot, Sandtrooper czy Shoretrooper. Ponad 20 rodzajów hełmów zarówno ze starej sagi jak i nowych epizodów wliczając Przebudzenie Mocy i Łotr Jeden, hełmy inspirowane grą SW Battlefront oraz książką Joe Schreiber’a DEATH TROOPERS (Szturmowcy Śmierci) Ponadto modele kartonowe pojazdów i statków z uniwersum SW w tym rebelianckie myśliwce: A Wing, X Wing, B Wing, imperialne maszyny kroczące AT-AT i AT-ST, imperialne wahadłowce, republikański turboczołg i wiele, wiele innych.

Shadow land

Shadow land to wystawa modeli Star Wars stworzona przez Sebastiana Gołasia.
Autor o swojej wystawie powiedział: „Shadow land powstał z mieszanki ciekawości, zamiłowania i hobby. Wszystko zaczęło się niewinnie – od jednej książki. 10 lat później poznałem osobę w zbroi szturmowca, potem już poszło – jak lawina! Najpierw własny strój, zabawa w tworzenie rekwizytów w zaciszu własnego pokoju. W międzyczasie tworzyłem modele Star Wars z przewodnika ilustrowanego – po kilku latach miałem ich 60, do tego 3 stroje z sagi (w tym Revana, którego wykonałem od podstaw). Następnie zająłem się zbrojami z sagi Galactic Marines. W pewnym momencie chęć posiadania „czegoś” w skali 1:1 była tak silna, że powstał Battle Droid, a następnie Probe Droid. Hobby, w którym pomagają mi dwie córki i tata stało się całym moim życiem.”