Warsztaty

Blok warsztatowy

Warsztaty walki mieczem
(Warsztaty prowadzi Robert Szatecki – vice mistrz świata HMB)
Chcesz nauczyć się walką bronią białą pod okiem profesjonalisty, a nie machać mieczem jak dziesięcioletni chłopak kijaszkiem?
Tu się nauczysz walczyć jak rasowy żołdak a nie jak cep.
Zapraszamy do nas i zostań Mistrzem.
Niedziela

Warsztaty posługiwania się bronią białą
– dla uczestników w wieku od 0 – 100 lat
Obóz Slavii. Cały czas festiwalu.

Warsztaty crafigowe <wersja postapo
(Piotr Charon Charotyniuk)
Hej ty! Tak ty! Dlaczego twój szpej wygląda jak wyjęty z gardła psa i nie, nie była to pochwała . Tu nie tylko trzeba mieć łeb na karku ale też styl. Bo co z tego że coś tam potrafisz wygląd też się liczy. Nauczę cię jak odpicować swój szpej tak, aby wszyscy dookoła ci zazdrościli Tylko przynieść ze sobą swój strój , nie jestem krawcem lecz stylistą apokalipsy.

Warsztaty crafigowe <wersja postapo
(Jędrzej Bugalski, Ernest Warych – OldTown)
Chciałbyś dowiedzieć się w jaki sposób stworzyć klimatyczny strój? Poznać techniki na jego ulepszanie? Może brakuje weny na jego wykończenie? Wpadnij na postapokaliptyczne warsztaty crafterskie i poznaj techniki, które pozwolą Ci wykonywać kostiumy rodem z Mad Maxa! Warsztaty poprowadzi jeden z czołowych crafterów larpowych Festiwalu Oldtown – Jędrzej Bugalski.

ABC Kreatywności – prelekcja dla twórców wszelakich
(Agnieszka Belicka – UnicatStudio)
Prelekcja na temat twórczego myślenia i jego praktycznego zastosowania. Czym jest twórcze myślenie? Czy ludzie myślący kreatywnie rodzą się z jakimś niezwykłym darem? A może istnieje możliwość ćwiczenia kreatywności niczym mięśnia? Jeśli tak, w jaki sposób to zrobić? Jakimi wytycznymi się kierować, by tworzyć ciekawe grafiki, opowieści, sztukę koncepcyjną, gry, reklamy etc. I ile czasu trzeba, by być naprawdę dobrym twórcą – specjalistą w swojej dziedzinie? Na te (i jeszcze więcej) pytań odpowiem opierając się o wiedzę z dziedziny psychologii twórczości oraz treningu twórczego myślenia 🙂 Celem prelekcji jest pokazanie uczestnikom swoich możliwości twórczych, nie poprowadzenie pełnego treningu 🙂

Tajemnice Przetrwania
(Przemysław Karda)
Poznaj podstawowe metody przetrwania. Dowiedz się jak rozpalać ogień, filtrować wodę czy przygotować pożywienie.
Przedmioty obowiązkowe dla uczestników: nóż i metalowe naczynie.

Warsztaty tańca z ogniem
poprowadzą członkowie grupy Maori