Michał Gołkowski

  Urodzony w 1981 roku, z zawodu tłumacz ustny oraz pisemny. Poliglota.
  Debiutował w kwietniu 2013 roku powieścią „Ołowiany Świt” – w tej chwili łączny nakład idący w dziesiątki tysięcy, nieustannie widoczną w zestawieniu najlepiej sprzedających się książek fantastycznych 2014 oraz 2015 roku.
  Od tamtej pory ukazało się sumie osiemnaście jego książek oraz szereg opowiadań. Zapoczątkowane cykle to m.im. seria „S.T.A.L.K.E.R.” (osadzona w uniwersum bestsellerowej gry pod tym samym tytułem), „Komornik” (dystopijna wizja świata po biblijnej apokalipsie), „Stalowe Szczury” (cykl o czasach Pierwszej wojny Światowej z lekką nutą fantazji), „Siedmioksiąg grzechu” (rasowe, mięsiste fantasy heroiczne) oraz wchodząca w jego skład mini-trylogia „Bramy ze złota”.
  Wydaje swoje książki w „Fabryce Słów”, wiodącym na rynku Polskim wydawnictwie rodzimej oraz zagranicznej fantastyki, u boku sław takich, jak chociażby Pilipiuk, Grzędowicz, Ziemiański, Piekara oraz Komuda.
  Jeśli komuś wydawało się, że do tej pory Gołkoś działał intensywnie, to niech grzecznie poprosi rok 2020, żeby potrzymał mu piwo.

  Powrót do zakładki GOŚCIE

  SZYBKI KONTAKT