Magdalena Kozak

  Największy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą. Jak na lekarza ratunkowego tudzież zawodowego żołnierza wygląda całkiem niewinnie.

  Magda służy obecnie w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim.

  Właśnie otrzymała nominację na stopień kapitana.

  Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; została ranna podczas ostrzału rakietowego. W warunkach cywilnych można ją czasem zauważyć na dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w karetce pogotowia.

  Jej debiutem książkowym była powieść Nocarz wydana w 2006 roku (w 2009 zespół Closterkeller nagrał piosenkę o tym samym tytule inspirowaną treścią powieści, powstał również bardzo interesujący teledysk), kontynuację tej powieści stanowią kolejne Renegat i Nikt (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok). Kolejne powieści to Fiolet (2010), Paskuda (2012) i Łzy Diabła (2015) – ta ostatnia również nominowana do Nagrody im. J. A. Zajdla oraz do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań, z których dwa: Sznurki Przeznaczenia (2008) oraz Strasznie mi się podobasz(2011) również były nominowane do Nagrody im. A. Zajdla.

  W 2016 roku Nocarz, Renegat i Nikt zostały wydane na rynku anglojęzycznym jako Nighter, Renegade i Nobody, cykl doczekał się również wydania zbiorczego, zatytułowanego Vesper.

  Po niemal 10 latach Magda wróciła do świata nocarzy i renegatów powieścią Młody. Ale to z pewnością jeszcze nie koniec tej historii…

  Wróć do zakładki „Goście”…

  SZYBKI KONTAKT