Kamil Lemie

  Kamil Lemie

  Najczęściej przez media nazywany człowiekiem renesansu – Kamil Atylla Lemieszewski jest aktorem, kaskaderem pielęgniarzem, kowalem, cyrkowym nauczycielem i artystą, tancerzem, pisarzem, modelem, sportowcem, poetą, dziennikarzem oraz producentem filmowym oraz eventowym.

  Urodzony w Polsce,w Lechickiej rodzinie szlacheckiej herbu Lubicz i Odrowąż, ograbionej przez niemieckich nazistów i okupację sowiecką – Tata kierowca wojskowych czolgow , mama – Krawcowa.

  Studiował aktorstwo w polskiej Szkole Filmowej w Łodzi oraz uczył się w Studium Kaskaderskim i Efektów Specjalnych Władysława „Dziunka” Barańskiego. Pracował nad licznymi projektami w Finlandii, Polsce, Rosji, Mongolii, Arabii, Nowym Izraelu i Wielkiej Brytanii.
  W czasie studiów aktorskich studiował również medycynę na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym oraz antropologię na Uniwersytecie Łódzkim.

  Po skończeniu studiów medycznych Kamil dołączył do Teatru Lalek „Arlekin”, a później do zespołu cyrkowego. W międzyczasie występował jako model oraz aktor na wielu festiwalach oraz w licznych reklamach.

  Kamil Lemieszewski to dyrektor generalny (CEO) międzynarodowych festiwali w Polsce i Prywatnego Inkubatora Kultury i Sztuki , także członek międzynarodowych organizacji charytatywnych. Założyciel House of Arts 🎭w Łodzi dla artystów i dzieci.

  Obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii i występuje w filmach, sztukach teatralnych i reklamach, a w wolnym czasie uczy dzieci aktorstwa i sztuki cyrkowej oraz historii Polski dzieci i mlodzież polonijna za granicą.

  Zagrał miedzy innymi w takich produkcjach jak:
  – „Krol Artur i Legenda Miecza” (2017) – jako Merlin
  – „Wild Is the North” – jako Jaromir
  – „Star Wars – Rogue One” – Jako Pilot X Winga
  – „Star Wars – Han Solo” – Kaskader
  – „Transformers 5” – Jako kaskader
  – „Ready Player One” – Kaskader
  – „Entebbe” – Grecki Pilot

  Wróć do zakładki „Goście”…