POKAZ MODY

Projektanci mody alternatywnej

Katarzyna Bonio

z wykształcenia archeolog mediewista i kostiumograf, z natury fanka polskiego death metalu. Swoje pasje zamyka w ubraniach, które sama projektuje i odszywa. Nie lubi sztampy i powtarzalności, dlatego każdy z jej strojów jest jedyny w swoim rodzaju i ściśle limitowany do jednej sztuki. Swoją markę odzieżową CINTHERE CLOTHING dedykuje osobom wyrazistym, którzy kochają czuć się wyjątkowo. Wystawy – Nivelis i AlterSteam

sp01

Anna Kubisz

Artystka, projektantka, fotograf. Jak sama mówi o sobie, zajmuje się ujarzmianiem „myślokształtów” i przechowywaniem subtelnych materii. W projektowaniu zwraca uwagę na formę i przywiązuje wielką uwagę do szczegółów Stworzyła m.in. linię kombinezonów motocyklowych dla kobiet, które łączą w sobie funkcjonalność i wygodę wyglądając jednocześnie jak kostiumy dla superbohaterki. Maluje i tworzy instalacje, często zmechanizowane i interaktywne. W swoich pracach wykorzystuje mechanizmy, które ożywia. Pręty, koła zębate wplecione są w ciała jak układ krwionośny czy szkielet. Jej sztuka jest odważna i zachwyca otwarte umysły, które znajdują w niej swoje miejsce. Anna Kubisz zaskakuje swoimi pomysłami i ich niebanalną realizacją. Prace artystki trafiają do kreatywnych firm (np. agencji reklamowych) i nieszablonowych kolekcjonerów sztuki współczesnej.

zdjęcia projektów : modelka: Pani Zaraza (Gośka Andrzejewska), fot : Anna Kubisz

ja1

Starling Design i Wasted Couture 

czyli kolektyw twórczy. Kostiumy zaprojektował “Szpaku”. Szpaku to niekwestionowana gwiazda polskiej sceny postapokaliptycznej należąca do niezwykłego gwiazdozbioru: kolektywu artystycznego Wasted Couture. Będziecie mieli okazje zobaczyć najseksowniejsze projekty tego piekielnie zdolnego projektanta. Szpaku od ponad 30 lat projektuje i przerabia motocykle, spawa, szyje, rzeźbi, projektuje ciuchy, buty, tworzy biżuterię, broń, akcesoria, meble i potrafiłby zbudować schron atomowy, a od momentu kiedy tylko zobaczył pierwszego Mad Maxa klimat postapo skradł na zawsze jego duszę. Możecie go rozpoznać także po jego marce Starling Design.

Stroje tworzone przez Szpaka są seksowne, przyciągające wzrok i nieco surowe. To nie są grzeczne stylizacje ani cosplaye. Metal jest metalem, kawał opony – kawałem opony, a zawiasy i zaczepy działają. Jednak każdy element przed dodaniem do stroju jest pieczołowicie obrabiany, przycinany i szlifowany. Nurt, w którym tworzy Szpaku, to najczystsze, efektowne postapo pełne dodatków, recyklingowanych materiałów, nietypowych zastosowań, które składa się na oszałamiającą całość.

Kostium 1 – „Łowczyni niewolników” stworzony został z myślą o twardej lasce, która nie da sobie w kaszę dmuchać. Krótki, asymetryczny top z dodatkiem futerka tworzy seksowną podstawę do której dołączany jest naramiennik z opony i rękaw z łańcuchów. Całość mocowana jest przemyślanym systemem pasków skórzanych, łańcuchów i łańcuszków tak, aby zapewnić maksymalny komfort. W zestawie jest też mini-spódniczka z kawałków skóry i tkanin na szerokim skórzanym pasie z efektownym zapięciem. Postapokaliptycznego i niebezpiecznego sznytu całości dodaje unikalna ozdoba głowy wykonany ze skóry i łańcuszków.

Kostium 2 – „Dzikuska” to zdecydowanie jeden z seksowniejszych projektów Szpaka wraz z tak charakterystycznym dla niego przemieszaniem wszelkich dostępnych materiałów – opony, czaszki, skóra, łańcuchy, futerko i wciąż jeszcze jest miejsce na pokazanie mnóstwa kobiecego ciała. Skórzany stanik, modelowany od surowego kawałka skóry ozdobiony naramiennikami, futrem oraz szerokim naszyjnikiem z ozdobą z czaszki stanowi komplet z wielowarstwową spódniczką mini z różnych kawałków materiału, pełną schowków, torebek, łańcuszków i dekoracją z opony.

Po prostu musicie to chociażby zobaczyć! Kolektywowi Wasted Couture przewodzi hasło – Wear If You Dare – więc jeśli po pokazie nabierzecie odwagi na przymiarki – zapraszamy do ich stoiska!!!

18362219_120332000595065232_602959666_o

18318307_120332000584759792_584469497_o