Pokaz Mody Alternatywnej na Cytadeli – Poszukujemy Modelek

pokaz-mody

Festiwal Fantastyki Cytadela zbliża się wielkimi krokami 26 – 28 maja 2017. Jednym z większych wydarzeń w trakcie festiwalu będzie pokaz mody alternatywnej.
Drogie Panie! Chcecie sprawdzić się w roli MODELKI?! Na co dzień nosicie rozmiar 36-38? Macie niepowtarzalną okazję spróbować swych sił w naszym pokazie. Wystarczy zgłosić się do nas w tym wydarzeniu. Ilość miejsc oczywiście ograniczona więc spieszcie się. Wyniki naboru podamy w tym wydarzeniu, a wyboru dokona nasza Pani projektant czyli Julia Widlińska. czekamy na zgłoszenia.

Foto wydarzenia: Aneta Pawska. Modelka Silverrr

Julia Widlińska pochodzi z Torunia, z wykształcenia jest ekonomistką, z zawodu zajmuje się wdrażaniem funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Swoją przygodę z szyciem rozpoczęła w dniu osiemnastych urodzin, kiedy to otrzymała w prezencie pierwszą maszynę. Wkrótce stało się to jej życiową pasją. W 2003 roku, przy dużej pomocy przyjaciela – Adama Ziębińskiego – założyła pierwszą w Polsce stronę dedykowaną modzie gotyckiej pod nazwą GOTWEAR. Przez kolejne lata wypracowała sobie renomę, dzięki której otrzymuje obecnie zamówienia od klientów z całego kraju. Jej kolekcje prezentowane były podczas pokazów na Alternative Fashion Show, Pyrkonie, Falkonie i podczas wielu innych wydarzeń. Szyła stroje sceniczne dla zespołu Closterkeller, dla gitarzysty zespołu Pahfinder, wokalistki zespołu Moonlight, zespołu Alauda Arvensis oraz innych artystów związanych ze sceną muzyczną. Wieloletnie doświadczenie w krawieckich wyzwaniach oraz szerokie spectrum zainteresowań pozwalają jej odnaleźć się nie tylko w stylu gotyckim, który stał się punktem wyjścia w spotkaniu z maszyną do szycia, lecz także w steampunku, cosplayach, gorsetach, postapokalipsie, a nawet w kreacjach ślubnych.


W tym roku, jako wielka miłośniczka fantasy, z wielkim zaangażowaniem podjęła się zaprojektowania i wykonania kostiumów dla głównych bohaterów opery Rzecz o Halionie i Liryen. Wyrażenie zarówno wizji kompozytora, jak i charakterów postaci za pomocą odpowiednio dobranych tkanin, cięć i zdobień stało się dla niej zupełnie nowym wyzwaniem.

Recommended Posts
SZYBKI KONTAKT