PERFORMERZY I INSTALACJE

PERFORMERZY

Dominik Kamil Smużny

Dominik Smużny (ur.1976) rzeźbiarz, performer, instalator, konstruktor, zajmuje się scenografią filmową i teatralną, stale współpracuje z teatrem WICZY m.in. prowadząc warsztaty scenograficzne dla młodych adeptów sztuki teatralnej, współtwórca INSTYTUTU B61, w którym aktywnie tworzy realizacje dotykające wybranych zagadnień łączących naukę ze sztuką.

smuzny

To Masz Cebo

Audio- instal- performer i malarz, urodzony w o 8:03 w Złotowie w Polsce. absolwent (2005 r.) ASP Poznań w pracowni prof. Bogdana Wojtasiaka. podczas studiów wyróżniony m.in.; stypendium naukowym ASP, dwukrotnie stypendium naukowym marszałka województwa wielkopolskiego oraz stypendium prezydenta miasta Torunia. porusza się w obszarach audio instalacji wykorzystując możliwości własnego głosu. dotyka problemów czasoprzestrzeni w kontekście dźwięku jako ruchu powietrza, który umożliwia komunikację – „głośnik tam, ja tu, jest nas jeden czy dwóch”.
Do 2013 roku związany był z klubem artystycznym NRD oraz grupą muzyczną Everyday Lincz. w latach 2008-2013 był artystą i współtwórcą interdyscyplinarnego projektu Instytut B61 (gdzie współpracował m.in. z  Katarzyną Groniec, Mariuszem Lubomskim, Fiszem i Emade ). obecnie jego działania oscylują wokół tworzenia nowej przestrzeni CBO z pogranicza sztuki, businessu i designu.
To Masz Cebo malarz największe inspiracje czerpie z Joan Michel Basquait, Bacon i J. Pollock. Infantylizm, który wywodzi się z tęsknoty za dzieciństwem przejawia się w literkach, niedokończonych słowach, często pisanych od tyłu, z poprzewracanymi miejscami. prędkość gestu w jego malarstwie ma wyprzedzić Pollocka. jego nieodłącznym charakterystycznym motywem jest pejzaż. od realistycznego po zmodyfikowany, surrealistyczny świat. Lubi sam siebie zaskakiwać, dlatego każda akcja malarska jest dla niego ekscytacją.

cebo