Manga i anime

Blok mangi i anime

To tutaj można porozmawiać o ukochanych tytułach, wymienić się poglądami. Bajki z dzieciństwa, świeże anime i mangi, a także co ciekawsze motywy kultury i popkultury japońskiej znajdziesz w tym bloku. Prelekcje, pokazy, warsztaty, a wszystko to związane z Krajem Kwitnącej Wiśni. Nie szukaj daleko, daj się porwać tej sali jak pokemon do pokeballa.

„Ale jak to zrobić, czyli tworzenie z papieru” – warsztaty

Prelegent: Grini

Czytaj opis

Nie potrafisz w rzeczy handmade typu origami, a zawsze chciałeś się nauczyć? Te warsztaty są stworzone dla Ciebie. Pojawią się na nich proste do wykonania rzeczy, jednak połączone dadzą niesamowity efekt.

Wątki tradycyjne w horrorach japońskich” – prelekcja

Prelegent: Harumi

Czytaj opis

Japońskie horrory znacznie różnią się od ich zachodnich odpowiedników, wiele z tych różnic wywodzi się z silnej tradycji Japonii. Przyjrzyjmy się sprawie nieco bliżej.

„Porozmawiajmy o anime Studio Ghibli”- prelekcja

Prelegent: Harumi

Czytaj opis

Studio Ghibli znane jest z pięknych produkcji docenianych na całym świecie jak Grobowiec Świetlików czy Księżniczka Mononoke. Poświęćmy godzinę na rozmowę na ten temat.

„Lisie demony w anime” – prelekcja

Prelegent: Harumi

Czytaj opis

Lisie motywy często przewijają się przez przeróżne serie anime. Nawet w najpopularniejszych seriach można się spotkać z dziewięcio-ogoniastymi lisimi demonami, a wszystko ma swoje przyczyny i skutki. Przyjdź i poświęć chwilę na ten demoniczny temat.

„Jak nie zginąć w Japonii – kilka wskazówek” – prelekcja

Prelegent: Harumi

Czytaj opis

Japonia znajduje się na drugim końcu świata, posiada kulturę całkowicie odmienną od naszej i europejczyk pozostawiany w Japonii może napotkać problemy najprostszą nawet czynnością jak, chociażby spuszczenie wody. Dowiedz się jak nie zginąć w Kraju Kwitnącej Wiśni.

„Kitsuke, czyli jak nosić kimono” – prelekcja

Prelegent: Harumi

Czytaj opis

Kimono nie jest czymś, co znaleźć można w przeciętnej polskiej szafie, samo założenie tego odzienia zajmuje trochę wysiłku — zwłaszcza za pierwszym razem, jednak są w naszym kraju ludzie, którzy na brak kimon nie mogą narzekać. Jedna z nich poświęci godzinę swojego czasu na poprowadzenie dla Was tego panelu. Poznajcie nagą prawdę o sztuce noszenia kimona.

„Olimpiada mangowa” – konkurs

Prelegent: Hory-portier

Czytaj opis

Masz ochotę na mangowe kalambury, Anime Tabu i inne zespołowe zabawy, ale nie jesteś w stanie zaliczyć ich wszystkich lub po prostu nie chcesz poświęcać dwóch godzin na każdą atrakcje? Sprawdź swoje możliwości na olimpiadzie, w której dane ci będzie uczestniczyć w niejednej ciekawej konkurencji.

„Anime na weekend” – prelekcja

Prelegent: Hory-portier

Czytaj opis

Zastanawiacie się za jakie anime się teraz zabrać ? Chcecie posłuchać co nieco o paru ciekawych seriach które warto pochłonąć? Zapraszam, obiecuje nie spoilerować ^^”

„I kto tu improwizuje? – Wersja mangowa” – gra/zabawa

Prelegent: Hory-portier

Czytaj opis

Jesteś gotów odegrać przydzieloną ci rolę nie wiedząc nawet co to za rola? Jesteś gotów ku radości widowni zaimprowizować scenkę na narzuconych absurdalnych warunkach? Jesteś gotów odegrać najbardziej stereotypowe typy osobowości i charakterystyczne postaci? Może po prostu naoglądałeś się programu „Whose line is it anyway” lub „I kto to mówi” i chcesz wziąć udział w czymś podobnym? Do dzieła!

„Poznajmy się” – panel dyskusyjny

Prelegent: Hory-portier

Czytaj opis

Przybyłeś na teren imprezy i nie wiesz, od czego zacząć? Zapoznaj się z innymi konwentowiczami, znajdź nowych znajomych, zintegruj się z nami niczym karta graficzna z płytą główną!

„Ciekawostki z kawiarenek Azjii” – prelekcja

Prelegent: Sorami

Czytaj opis

Każdy był kiedyś w kawiarence, ale czy każdy zastanawiał się ile jest rodzajów kawiarenek? Chętnie pokaże wam jakie można spotkać kawiarenki w Japonii, w Polsce jak i w innych częściach świata :)

„Anime na początek” – panel dyskusyjny

Prelegent: Tosiek

Czytaj opis

Zastanawiasz się, od czego zacząć przygodę z anime bądź nie wiesz co polecić komuś innemu na początek? Zajrzyj na ten panel i ustalmy wspólnie jak się zabrać do wtajemniczania niewtajemniczonych w anime od właściwej strony.

„Konkurs OP/ED”

Prelegent: Tosiek

Czytaj opis

Sądzisz że jesteś w stanie rozpoznać co to za anime po samym openingu bądź endingu? Sprawdź się w naszym konkursie!

„Historia anime Pokemon” – prelekcja

Prelegent: Mroczuś

Czytaj opis

Przyjrzymy się temu jak ewoluował serial o Kieszonkowych Stworkach. Efekty kolejnych podróży, najważniejsi bohaterowie oraz oczywiście ukochany żółty stworek wszystkich czyli Pikachu.

„Przegląd anime kryminalnych” – prelekcja

Prelegent: Mroczuś

Czytaj opis

Przyjrzymy się (subiektywnie) najciekawszym seriom kryminalnym spośród anime. Od bardziej infantylnych po mroczne i zadziwiające.

„Co to za Pokemon?” – konkurs

Prelegent: Mroczuś

Czytaj opis

Konkurs w którym należy odgadnąć pokemona po jego obrazku? Brzmi prosto? Sprawdź, a się zdziwisz.

„Animcowa Retroscreenówka” – konkurs

Prelegent: Wolf

Czytaj opis

Konkurencja nie tylko dla starych wyjadaczy. Przyjdź i spróbuj swoich sił w bitwie screenówkowej, na której po jednym kadrze będziesz musiał rozpoznać tytuł anime. Brzmi łatwo ? Zapraszam!

„AMVkowo – Ostowy zawrót głowy” – prelekcja

Prelegent: Wolf

Czytaj opis

Jeżeli jesteś spragniony wspaniałych ścieżek dzwiękowych a rzadko masz okazję usłyszeć coś naprawdę dobrego lub też często kojarzysz pewien utwór, ale nie pamiętasz tytułu ani kompozytora ? W takim razie wpadnij na pokaz najlepszych OSTów z najróżniejszych japońskich animacji, muzyczna uczta gwarantowana.