Larp

Live Action Role Play

LARP-y są podobne do improwizowanej sztuki teatralnej. Reżyser i scenarzysta w jednej osobie, zwany larpowym Mistrzem Gry, jest jedyną osobą, która zna scenariusz w całości. Reszta uczestników (graczy) staje się aktorami – wciela się w swoje postacie i odgrywa przydzielone im role w tworzonej wspólnie historii. To, co mówią, jest traktowane jako wypowiedzi prowadzonych przez nich postaci, a to, co robią – jako akcje postaci. Ważne jest wczuwanie się w klimat gry i odgrywanie postaci w sposób adekwatny do realiów świata i epoki; aktorski aspekt gry stanowi trzon podejmowania decyzji (ponieważ gracze podejmują je na podstawie rysów psychologicznych odgrywanych przez nich postaci, a czasami także jasno określonych celów).

Chcesz spróbować swoich sił? Na co czekasz? Zagraj z nami!

„ZONA MODLIN”

Grupa: Fabryka Słów

setting: Stalker z elementami OldTown
Dla: 60 do 100 osób; czas trwania 12,5h Czas gry: sobota 10-22:30
Autorzy: Michał Gołkowski, Andrzej „Spike” Tomaszewski

full-touch-dotyczy-wszystkich-graczy-dopuszczalny-jest-dotyk-w-kazdej-formie-w-tym-przemoc-bezposrednia-i-zachowania-o-charakterze-seksualnymgra-porusza-tematyke-uzaleznienw-grze-pojawiaja-sie-straszne-lub-obrzydliwe-elementywulgarny-jezykodgrywanie-scen-przemocyw-grze-pojawia-sie-hazardwymagane-stroje

Czytaj opis

„Witaj świeżaku… Planujesz wyprawić się do Zony? Nie, na pewno uwierzę, że przyjechałeś tutaj jako turysta… Masz pieniądze na przeprawę? Dobrze… Jest jedno miejsce, które może Cię zainteresować po przeprawie- nazywa się „Bar pod Jednookim Juchociągiem”. Daj PDA, zaznaczę Ci go na mapie…”

ZGŁOSZENIA przyjmujemy pod adresem: spike@ratlook.pl 

„DZIEŃ PIERWSZEGO SŁOWA” 

Grupa: Orkon

Setting: Postapokalipsa w Rosji
Dla 40 osób. Czas trwania 4,5h Czas gry: niedziela 10-14.30

Autorzy: Hanna ‘Halyna’ Lochmajer, Karolina ‘Cin’ Stangret, Natalia ‘Luna’ Nizińska

no-pain-dotyczy-wszystkich-graczy-dopuszczalny-jest-wylacznie-dotyk-ktory-nie-powoduje-dyskomfortu-u-innego-graczagra-porusza-tematyke-religijnapunkt-programu-przyjazny-poczatkujacym

Czytaj opis

„W 1990, w Roku Początku, gdy ZSRR szykowało się do wojny nuklearnej z Zachodem, zamknęły się za wybrańcami drzwi schronu nr 44, Schronu испытание. Kiedy spadły bomby, nastały Lata Szumów, kiedy to zamilkły wszystkie nadajniki i urwał się kontakt z powierzchnią. Gdy tracono już nadzieję, w Dniu Pierwszego Słowa objawiła się mieszkańcom Pani.”

ZGŁOSZENIA przyjmujemy przez formularz

„GERIATRIX”

Grupa: Sabat Team

Setting: Rzeczywistość alternatywna
Dla 12 do 17 osób. Czas trwania: 3h Czas gry: sobota 16-19
Autorzy: Łucja Mańk, Anna Kowalska

gra-porusza-tematyke-uzaleznienw-grze-pojawia-sie-tematyka-dyskryminacji-badz-wykorzystaniawulgarny-jezykodgrywanie-scen-przemocyodgrywanie-scen-seksu-przy-uzyciu-mechaniki-wskazanej-przez-prowadzacegotylko-dla-pelnoletnich

Czytaj opis

W Domu Spokojnej Starości „Zagajnik Otuchy” dni płyną szaro i niepostrzeżenie. Piętnaścioro podopiecznych spędza kres swych dni kłócąc się i przyjaźniąc, za wszelką cenę próbując utrzymać kontakt z rzeczywistością.
Staruszkowie chcą przetrwać. Jak najdłużej, do kolejnej wiosny, kolejnego Bożego Narodzenia, kolejnych wyborów. Czy uda im się odnaleźć sprawcę tajemniczych zniknięć? Czy ocalą siebie samych przed starością, unicestwieniem, zapomnieniem? Dokąd zajdą w swoich poszukiwaniach?

ZGŁOSZENIA przyjmujemy przez formularz

„ABRAXIS III”

Grupa: Altersteam

Setting: Adventure SF
Dla 30 do 40 osób. Czas trwania: 3,5h Czas gry: piątek 19-22.30
Autor: Dariusz ‚Nivelis’ Mysłowski

punkt-programu-przyjazny-poczatkujacymw-grze-pojawia-sie-hazardwymagane-stroje

Czytaj opis

„Abraxis to historia osadzona w autorskim świecie. Mityczna planeta, daleko na obrzeżach galaktyki, skrywa bogactwa i tajemnice, które wciąż kuszą i zwodzą wielu. Pokryta w większości wielopoziomową dżunglą, bez cywilizacji, pojedyncze bazy i ogromne problemy z lokalną florą i fauną.”

ZGŁOSZENIA przyjmujemy pod adresem: info@altersteam.com 

BLOK LARP- PRELEKCJE

„Cierpienie uszlachetnia: o torturach larpowych”

Zofia „Zula” Skowrońska

Czytaj opis

Cierpienie uszlachetnia: o torturach larpowych „Prelekcja o torturach larpowych, z elementami warsztatów. Jak prowadzić je bezpiecznie, sprawnie i tak, by zarówno kat, jak i ofiara, czerpały z tego dobrą zabawę. Charakteryzacja, podstawy wiązania, gra zmysłami oraz scenografią, budowanie klimatu.
To dobry punkt programu, dla tych, którzy szukają konkretnych rozwiązań i narzędzi do swoich gier oraz tych, którzy chcieliby odgrywać na larpach przekonywujących oprawców. Przyjdź i poczuj na własnej skórze!
Prelekcja powstała na bazie doświadczeń z tworzenia katowni na larpie Fantazjada 2016 oraz Próby Traw podczas The Witcher School. Oryginalnie prelekcja prowadzona była razem z Pawłem „”Gerardem”” Jasińskim.”

„Zombie – o tym co było, jest i będzie”

Łukasz Rzadkowski

Czytaj opis

„Zombie – o tym co było, jest i będzie” – Podparty wieloma tytułami i ciekawostkami ze świata zombie wykład sprawi, że Wasze spojrzenie na żywe trupy już nigdy nie będzie takie samo. Od czego się zaczęło? Co sprawiło, że popularność tematu osiągnął skalę globalną? Czy aby na pewno zombie zawsze były martwe i krwiożercze? Tego wszystkiego dowiecie się podczas prelekcji!