Wioska Fantasy

KRAINA FANTASY

Miejsce, w którym czekają elfy, hobbici i krasnoludy. Kraina magii, ograniczona jedynie przez wyobraźnię, w której ożywają legendy o rycerzach walczących ze smokami oraz opowieści o dzielnych powiernikach pierścieni. Tutaj można poczuć się, jak postać z ulubionej książki czy filmu.Jak co roku roku gościmy stowarzyszenie Ennorath. Miłośnicy twórczości J.R.R. Tolkiena przygotowali dla was liczne warsztaty, wystawę sztandarów inspirowanych Śródziemiem. Tym razem jednak zawitają do nas także przedstawiciele najstarszego konwentu larpowego w Polsce- Orkonu. Sprawią, że przeniesiecie się do świata czarów, weźmiecie udział w biesiadzie, poczujecie, jak to jest być członkiem drużyny ratującej świat przed złymi mocami. Ponadto będziecie mogli spróbować swoich sił na torze strzeleckim oraz posłuchać prelekcji i dowiedzieć się więcej o tworzonych przez nich inicjatywach.

Ennorath

Pierwszym i głównym celem naszego Stowarzyszenia jest promocja twórczości Tolkiena i pięknego świata, jaki stworzył. Staramy się poszerzać wiedzę o Mistrzu i Śródziemiu, oraz znakomicie spędzać czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach, pasjach i fascynacjach.

Obu tym celom służą comiesięczne spotkania tolkienowskie w Warszawie i obchodzony przez nas co roku Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena (25 marca). Jednak naszym sztandarowym projektem pozostaje organizowany przez nas co roku w lipcu pięciodniowy Zlot Ennorath.

ORKON

ORKON TO NAJDŁUŻSZY I NAJSTARSZY KONWENT LARPOWY W POLSCE. OD PONAD DWUDZIESTU PIĘCIU LAT, CO ROKU PRZYCIĄGA NA JURĘ KRAKOWSKO- CZĘSTOCHOWSKĄ SETKI FANÓW GIER TERENOWYCH I NIE TYLKO. W CIĄGU CZTERNASTU DNI IMPREZY ORGANIZOWANE SĄ GRY TERENOWE ORAZ SALONOWE OSADZONE ZARÓWNO W ZNANYCH, KOMERCYJNYCH UNIWERSACH, JAK I W UNIKALNYCH ŚWIATACH AUTORSKICH. NIEZALEŻNIE OD TEGO, CZY JESTEŚ DOŚWIADCZONYM GRACZEM, CZY DOPIERO ZACZYNASZ SWOJĄ PRZYGODĘ Z TYM HOBBY, ORKON TO MIEJSCE DLA CIEBIE. 14-28 LIPCA W ŁUTOWCU NA JURZE KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKIEJ.

ATRAKCJE: