Konkursy

Konkurs Ostatnia Cytadela

konkurs literacki pod patronatem Michała Gołkowskiego i Fabryki Słów – finał w niedzielę godzina 13.30

Konkurs AlterEgo

konkurs cosplay i własnych projektów strojów sobota – 18.30

Postapokaliptyczna Zona czy Slavia, świat słowiańskich mitów? A może jeszcze coś innego? Nieważne, jakie uniwersum wybierzesz – czekamy na Twój strój podczas Festiwalu Fantastyki Cytadela. Udowodnij sobie i innym, że potrafisz uszyć lub wykuć coś z innej rzeczywistości, zrób wrażenie na jury i wygraj piękne nagrody!

Zapraszamy cosplayerów, twórców kostiumów oraz wszystkich wielbicieli pięknych strojów na konkurs kostiumowy AlterEgo! W sobotę 27.05.2017 ugości nas Twierdza Modlin w Warszawie.

Konkurs koordynuje Zula Costumes.

Asterix versus Kajko – konkurs wiedzy

Łukasz Sasuła & Justyna Migoń-Sasuła  Sas & Bandziorka

Wojowie przeciw Galom – konkurs wiedzy o spryciarzach i grubasach, tych rodzimych i tych importowanych. Kto wkurzył Hegemona? Gdzie dekują się dekownicy? Co ma w nosie Kleopatra? Wiesz? Na Teutatesa i Lelum Polelum, wpadaj!

„Konkurs Wiedzy Tolkienowskiej”

Stowarzyszenie Miłośników Śródziemia „Ennorath”

Czy nie chciałbyś sprawdzić swojej wiedzy o najstarszym uniwersum fantasy? Wybierz się z nami w wędrówkę po Śródziemiu i przekonaj się, jak wiele pamiętasz z „Władcy Pierścieni”, „Hobbita” i „Sillmarillionu”. Zapraszamy serdecznie.

Klucznik – konkurs dla graczy RPG

Sebastian „Basti” Wawrzyńczyk, Michał „Najmniejszy” Smycz

Na graczy RPG czeka na Cytadeli wyjątkowa okazja do wykazania się swoimi umiejętnościami – mogą stanąć w szranki o tytuł Klucznika Cytadeli i wygrać między innymi darmowe wejściówki na festiwal fantastyki Twierdza 2017. Powodzenia!

„Gimby nie znajo :)”

Salt Lake City – Ewa Lasota

Więc… urodziłeś się w latach 70. i 80.? Dorastałeś w latach 90.? Nie? Nie szkodzi, każdy może być GIMBEM!

„Nie deptaj moich goblinów”

Salt Lake City – Ewa Lasota

Kto był, ten wie… Kto nie był, nie sposób wytłumaczyć. Jedyny konkurs, w którym należy oszukiwać, przeciwników pokonuje się sprytem, a nie umiejętnościami, zadania są z kosmosu, a armia Waszych goblinów naprawdę morduje wojska Waszych wrogów!

Konkurs serialowy

Dawid Brunet Palinowski

Konkurs sprawdzający wiedzę z seriali*. Pojawią się pytania z seriali zarówno nowych jak i starych. Będą pytania wiedzowe, muzyczne oraz obrazkowe.

*Konkurs nie dotyczy chińskich bajek

Co to za Pokemon?

Paweł Mroczuś Mroczkowski

Konkurs w którym należy odgadnąć pokemona po jego obrazku?
Brzmi prosto? Sprawdź, że tak nie będzie!

Konkurs Openingi i Endingi   

Tosiek

Podejmij muzyczne wyzwanie i sprawdz swój muzyczny gust z moimi ulubionymi openingami i endingami. Dobra zabawa gwarantowana :)

Animcowa Retroscreenówka

Wojciech Wilk Korona

Konkurencja nie tylko dla starych wyjadaczy. Przyjdź i spróbuj swoich sił w bitwie screenówkowej, na której po jednym kadrze będziesz musiał rozpoznać tytuł anime. Brzmi łatwo ? Zapraszam !

Olimpiada mangowa

Hory-portier

Myślisz że wiesz wszystko o mandze? Sprawdź