Koncerty

Crue

Według podań i legend, „Crue” jako nieokreślony twór lub duch ukazywał się w chwili śmierci wojownika walczącego o wolność. Muzyka tworzona przez „ CRUE” to w głównej mierze progresywny Rock z elementami metalu, grunge-u, funka, itp. Charakteryzuje się ciągłym poszukiwaniem dźwięków i melodii, oraz unikaniem utartych standardów w muzyce rockowej. Pomimo krótkiego stażu na scenie zespół wielokrotnie zajmował finałowe miejsca na festiwalach muzycznych i w konkursach radiowych. Obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Piątek  26 maja godz: 20.00

Helroth

warszawski zespół pagan/folk metalowy, łączący w swoim brzmieniu etniczne melodie z różnych zakątków Europy z surowością i ciężarem muzyki metalowej. Grupa założona w 2012 roku, zdążyła już sobie wyrobić opinię jednego z bardziej rozpoznawalnych przedstawicieli polskiej sceny folk metalowej.

Oprócz klasycznej metalowej formy, zespoł prezentuje również swoje akustyczne oblicze, poszerzając swoje instrumentarium o didgeridoo oraz śpiew alikwotowy, kreując niepowtarzalny słowiański ambient z pierwiastkiem szamańskim.

Piątek 26 maja godz: 21.40

Żmij

to sześcioosobowy zespół muzyczny, wykonujący własne interpretacje muzyki ludowej oraz własne utwory inspirowane klimatem słowiańskim. Muzyka, którą tworzą nie jest zwykłą rekonstrukcją ale pełna jest wpływów muzyki współczesnej. W tworzeniu wykorzystują moc, pasję oraz szczyptę mistycyzmu. W ich twórczości można znaleźć wiele odwołań do słowiańskich wierzeń i baśni, co stanowi naturalną konsekwencję faktu, iż założyciel zespołu jest zarazem doktorantem oraz autorem książkowej publikacji z tej dziedziny.

Sobota 27 maja godz: 20.40