Gry elektroniczne

1. Retro Flippery

Zapraszamy do retro fliperów na których będzie można pograć w stare, kultowe gry.

17212235_10212283302386092_4057869908245987412_o

2. Horyzont Historii

Horyzont Historii to prawdziwy wehikuł czasu – nowoczesna, trójwymiarowa, wirtualna wycieczka w głąb historii Warszawy. Umożliwia zobaczenie na własne oczy jak wyglądała stolica Polski w XI, XIV i XVI wieku oraz w 1944 roku. Specjalne stanowiska wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kreujący wirtualną rzeczywistość umożliwiają pełne wykorzystanie niezwykłego potencjału aplikacji stworzonej specjalnie dla gości Pałacu we współpracy z historykami.
Horyzont Historii jest nie tylko doskonałą rozrywką (umożliwia odwiedzenie historycznych światów i używanie kontrolerów zamieniających się w różne przedmioty), ale jest też rzetelną i fascynującą lekcją historii dla każdego.

horyzont-historii

3. Komputery Retro

przeniesiecie się do świata końca XX wieku – zagracie w kultowe gry, w które już dawno nie zadziałają na Waszych komputerach.

952078-legendarna-komoda-czyli-commodore-64-praojciec-rewolucji

4. Wirtualna rzeczywistość Oculus Rift

Wirtualna rzeczywistość – uczestnicy przenoszą się do wirtualnego świata 3D. Zapewniamy wiele atrakcyjnych aplikacji jak np. symulator jazdy samochodem, kolejka górska lub dedykowane aplikacje dla klienta. Atrakcja budząca zachwyt każdego kto spróbuje!

vr

5. Bemani

– czyli gry rytmiczne wydawane przez Konami są najbardziej popularnymi grami w japońskich salonach gier. Na imprezie będziemy mogli wam pokazać takie gry jak Dance Dance Revolution, JuBeat oraz Sound Voltex! Jeśli chcecie sprawdzić swoje rytmiczne umiejętności to zapraszamy!

Dance Dance Revolution (DDR) – Jest to jedna z pierwszych gier wydawanych do salonów gier, polega ona na „tańczeniu” na macie z czterema strzałkami ktore klika się w rytm muzyki.

JuBeat – Jest gra najbardziej przyjazna dla graczy którzy nie sa zainteresowani grami rytmicznymi lub ich nigdy nie próbowali. Polega na wciskaniu podświetlanych przycisków w rytm muzyki.

Sound Voltex – Druga najbardziej popularna gra w Japonii na ten moment, wyróżnia się tym, że ma dwa analogi które trzeba kręcić w odpowiednią stronę dla wyświetlanych laserów na ekranie.

6. ULTRA STAR

– Lubisz śpiewać? Lubisz rywalizację? Mikrofon nie jest Ci obcy? Twoja odpowiedź na każde z tych pytań nie ma żadnego znaczenia, zapraszamy na UltraStara! Czekają godziny zabawy, tysiące piosenek oraz okazje do zdobycia nagród!

Planowane konkursy:

Piątek, 19.00 Turniej Drużynowy US

Zmagania dla zespołów. Przyjdź z kolegą (albo nawet dwoma) i wspólnie wyśpiewajcie sobie drogę do sukcesu w rytm znanych kawałków!

 

Sobota, 15:00 – Turniej Indywidualny US
Tutaj nie ma przelewek. Najmocniejsze głosy Cytadeli zebrały się wspólnie w jednej sali, by wyłonić Mistrza konwentu. Jesteś gotów na stanięcie w szranki w bezpardonowej bitwie na głosy?

 

Niedziela, 11:00 – Turniej Indywidualny Piosenki Polskiej US
Na rozluźnienie, wszyscy z jeszcze działającym gardłem porywalizują sobie w konkursie piosenek polskich.

dsc_5473